Ettevõtjad võtavad maksutõusu eel uhkemalt dividendi
Oktoobri maksulaekumist suurendas rahandusministeeriumi teatel enim juriidilise isiku tulumaks, mida laekus üle 45 miljoni euro ehk 20% enam kui mullu samal ajal.
Mullu võitis dividendide TOPi 11,52 miljoni eurose omanikutuluga Oleg Ossinovski.
Foto: Andras Kralla
Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Rait Kiveste tõi pressiteates välja, et laekumist suurendas just erasektori kasumi jaotamine.
Tänavuse Dividendide TOPi suurimad omanikutulu võtjad edestasid selgelt mullust võitjat Mikheil Lomtadzet, kes eelmisel aastal oli edetabeli esimene rohkem kui 8,1 miljoni euroga.
Äripäev koostas pingerea Eestis registreeritud ettevõtetest, kes maksid kõige rohkem dividendi. Edetabel näitab, et suuremad dividendid liikusid üle Läänemere Rootsi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.