„Mulle kui autojuhile maks ei meeldi, aga ettevõtjana olen vägagi tänulik“
“Maks on meile need kaks kuud kõvasti tulu toonud, aga eks me näe, mis edasi saab,” ütleb automaksu kohta autolammutuskoja Oksila juht. Ta usub siiski, et hiliseid reageerijaid jätkub ka järgmiseks aastaks.
Andrei Okamantšuk galaõhtul Saka mõisas, kus Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK) ja selle partnerid autasustasid maakonna parimaid ärimehi ja avaliku elu tegelasi.
Foto: Nikolai Andrejev
Autolammutus pole just kõige tavalisem nominent rohepööret edendava tegevuse kategoorias, aga väikeettevõte Oksila pääses nende hulka Ida-Virumaa ettevõtjate ja ühiskonnategelaste konkursil.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.