Jüri Käo: majandus vindub, aga olukord läheb paremaks
Sel aastal on Eestis majanduskasvu raske näha, sest maksutõusud lükkavad selle edasi. Sellevõrra pikeneb ka vindumise aeg, rääkis suurettevõtja Jüri Käo.
NG Investeeringute üks omanik ja juhatuse liige Jüri Käo rõhutab, et ettevõtjad peavad ikka optimistlikud olema.
Foto: Raul Mee
Samas usub Käo, et Eesti majandusel läheb kindlasti paremini kui möödunud aastal ja olukord enam halvemaks ei lähe. “See ei lähe veel kasvule, aga läheb paremaks,” sõnas ta.
Kui vaadata puhtalt majandusanalüütikute prognoose uueks aastaks, siis ettevõtja olla ei saa ja peaks ärist loobuma, ütleb suurettevõtja Jüri Käo, aga rõhutab: keerulisel ajal tuleb jääda positiivseks.
Tõusnud käive ja langenud kulud lasid Liviko ning Balbiino omanikul ja Tallinna Kaubamaja suuromanikul NG Investeeringutel dividendina mullu välja maksta 21 miljonit eurot.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.