Bonnieri preemia võitsid Ekspressi ajakirjanikud lugudega Kalle Laanetist
Rootsi Meediakontserni Bonnier ja Äripäeva uuriva ajakirjanduse auhinna võitsid Eesti Ekspressi ajakirjanikud Märt Belkin, Holger Roonemaa ja Oliver Kund.
Bonnieri preemia läks sel aastal Eesti Ekspressi. Vasakult auhinda vastu võtmas Märt Belkin, Oliver Kund.
Foto: Liis Treimann
Bonnieri preemia pälvisid nad mullu märtsis ilmunud lugudega „Minister Laanet kangutab nii kriminaalmenetlusi kui ka peaprokuröri. „Sa võid olla sõltumatu asutuse juht. Aga…“, „Kalle Laanet üürib ministeeriumi rahaga abikaasa poja firmale kuuluvat korterit: „Ma ei arva, et peaksin käima, pilk maas“ ning looga „Uus episood Laaneti afääris: peaprokuröri lahkuma utsitanud „sõber“ oli varem salaja Laaneti palgal“.
Äripäevas ja Eesti Ekspressis ilmunud artiklid Planet42 ja Jaak Roosaare kohta teenisid ühena kolmest täna Bonnieri preemia ehk Eesti uuriva ajakirjanduse auhinna nominatsiooni.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.