Hollandi firma sai skandaalse Viimsi ravimitööstuse ainuomanikuks
Viimsis tegutsev veterinaarravimite tootja liikus eelmisel nädalal täielikult Hollandi omaniku kätte, ettevõttel on parasjagu käsil üle 6 miljoni ulatuv vaidlus maksuametiga, mille käigus toodi välja varasemad tülid omanike vahel.
Viimsis tegutseva Interchemie omanike seas eestlasi enam pole.
Foto: Andras Kralla
Interchemie Werken De Adelaar Eesti AS on arvestatava suurusega firma, seal töötab 170 inimest, käive ulatus viimastel aastatel üle 30 miljoni euro. Eelmisel aastal see küll kahanes pea veerandi võrra, see-eest kasvas kahjum 5,5 miljoni euroni. Põhiosas läheb toodang Hollandisse.
Maksuamet tahab saada ravimifirma Interchemie käest 6 miljonit eurot, sest kahtlustab ettevõtet riigist paarikümne miljoni euro maksuvabalt välja tassimises.
Eesti rikkaimate inimeste sekka kuulunud farmaatsiaärimehel Veiko Salustel on jama majas. Tema pikaajaline äripartner väidab, et Saluste on nende ühise ettevõtte Interchemie rahakoti enda isiklikuga sassi ajanud ja võtnud sealt 3 miljonit eurot, et rajada salaja uus ettevõte.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.