Rahahädas E-Piima Hollandi investorid tulevad ministriga plaani pidama
Paide E-Piima juustutehase Hollandi investorid ja Hollandi suursaadik kohtuvad kolmapäeval äripartneriteta regionaal- ja põllumajandusministri Hendrik Johannes Terrasega, et arutada tehase raskuste ning võimaliku riigiabi üle.
Regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras kohtub kolmapäeval Hollandi investoritega.
Foto: Liis Treimann
Ettepaneku kohtumiseks tegid hollandlased ise. Millest täpsemalt rääkima hakatakse, pole aga teada. “Hollandlased ei ole jutu sisu avanud,” sõnas Terras. “Nad on natuke väljendanud küll seda olukorda, aga kuna see on meie esimene kohtumine nendega, siis ma ei oska hetkel hinnata, mis jutuga nad tulevad. Pigem me kuulame nad ära ja jälgime olukorda.”
Piimandusühistu E-Piim sattus kaks korda kallimaks paisunud uue tehase rajamisega raskustesse. Nüüd tahab ühistu lüüa jõuludeks lukku paarikümne miljoni eurose investeeringu.
Suhted Paide juustutehase aktsionäride vahel läksid korra juba nii nugadele, et Hollandi võtmeinvestor pani lauale pakkumise: kas E-Piim ostab nad pea 30 miljoni euro eest välja või võtavad ise 1 euro eest suurosaluse.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.