USA kavatseb müüa Lähis-Ida liitlastele 9 miljardi eest relvi
Ameerika Ühendriikide välisminister Marco Rubio kinnitas heaks kiirkorras relvatarned Iisraelile, Kuveidile, Katarile ja Araabia Ühendemiraatidele. Kokkulepped ulatuvad ligikaudu 9 miljardi dollarini.
Ameeriklased saadavad Lähis-Ida liitlastele kiirkorras muu hulgas Patrioti õhutõrjesüsteemis kasutatavaid rakette. Foto on illustreeriv.
Foto: AFP/Scanpix
Ligikaudu 5 miljardi dollari eest relvi ja moona saab Katar, 2,5 miljardi eest tarnitakse Kuveidile. Lähis-Ida riigid saavad relvastust ja moona mitmelt tootjalt, kelle seas on Lockheed Martin, RTX, Northrop Grumman ja BAE Systems.
USA president Donald Trump plaanib kehtestada Euroopa autodele 25-protsendilise tollimaksu, süüdistades Euroopa Liitu kaubandusleppe rikkumises, vahendas Yahoo Finance.
Julgeolekuekspert Rainer Saks nendib, et sõda Iraanis on hõivanud USA tähelepanu pea täielikult. Tema sõnul maksab aga ameeriklastele karmilt kätte võimetus Ukraina kogemusest õppust võtta.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.