Konkurentsiamet soovitab kütusemüüjatel vähem kommentaare anda
Energiakriisi ja sõja tingimustes küsivad meediamajad üha sagedamini kütusemüüjate kommentaare, konkurentsiamet hoiatab neid hinnasignaalide andmise eest.
Turuolukorrast rääkimine vähendab konkurentsi, leiab amet.
Foto: Andras Kralla
Konkurentsiamet saatis kütusemüüjatele soovituse, milles juhib tähelepanu avalikus suhtluses antavate hinnasignaalide konkurentsiõiguslikele riskidele. Soovituse eesmärk on ennetada olukordi, kus ettevõtjate avalikud kommentaarid kütusehindade või tulevaste hinnamuutuste kohta võivad vähendada turuosaliste ärilist ebakindlust ja mõjutada konkurentsi ning tuua kaasa rikkumisi.
Kütuseturul on konkurendid kibedad, et varem Olerexi biokohustuse patte paljastanud Terminal kasutab ise ära hallis alas rippuvat võimalust müüa oma tanklates ringluse korras riigi varudest biokohustuseta kütust, mis annab neile märgatava eelise.
Lähis-Idas puhkenud Iraani ja USA sõja tõttu on naftatootmine saanud suure löögi, kuid seni on veel ära hoitud kõige hullem stsenaarium, ütles Alexela äriarenduse juht Tarmo Kärsna.
Septembris kütuseturul vallandunud hinnasõja käigus muutis mitu suurt kütuseketti enda kliendiprogrammi ehk postihindades olid järsku tuntavalt madalamad hinnad. Nüüd on oma soodustusi muutmas ka Alexela ja Terminal, kes seni lihtsalt jälgisid turgu.
Kütuseturul toimub kurnamissõda: ühed kütusemüüjad pakuvad turul eriti madalat hinda ning teised jälgivad kullipilguga, kui kaua peavad esimesed hinnasõjas vastu.