Eesti sai kätte õhukaitset oluliselt tugevdava süsteemi
Esmaspäeval võttis õhukaitsedivisjon Ämari lennubaasis vastu Saksa kaitsetööstusettevõtte Diehl Defence toodetud mobiilsed õhukaitse raketisüsteemid IRIS-T SLM, mis võimaldab õhuohte mõjutada senisest kaugemalt ja kõrgemalt.
Eesti sai kätte esimese sakslastelt ostetud õhukaitse raketisüsteemi, järgmised lisanduvad 2027. aastal.
Foto: Maria Tammeaid / kaitsevägi
“See on tähtis päev kaitseväe ja õhuväe jaoks. Me alles alustame oma teekonda õhukaitse ülesehitusel ja kuigi meil läheb veel kuid, et tagada süsteemi operaatoritele vajalik väljaõpe ja jõuda selle süsteemiga taktikaliselt põllule, oleme praegu tegemas õhukaitse mõistes tugevat kvalitatiivset hüpet,” ütles õhuväe ülem brigaadikindral Riivo Valge pressiteates.
Euroopa kaitsetehnoloogia idufirma Frankenburg Technologies teatas, et on edukalt katsetanud väikeseid ja odavaid õhutõrjerakette kiirete ründedroonide vastu.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.