Mart Võrklaev kriitikutele: Eesti Energia laen maksumaksjat ei koori
Eesti Energia on laenanud varem ja laenab ka edaspidi ning hübriidvõlakiri on äriühingule soodne lahendus, kirjutab lahkuva valitsuse rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond).
Väide, et Eesti Energia näol on tegu monopoolse riigiettevõttega ja selle kõrge intressi maksab kinni elektritarbijast maksumaksja, ei ole korrektne. Viidates monopoolsusele saab rääkida ainult Elektrilevist, kus jaotusvõrk on loomulik monopol.
Riiklik energiakontsern Eesti Energia kaasas Londoni börsil võlakirjade pakkumisega 400 miljonit eurot, kuid pakkumisi tuli rohkem kui 1,6 miljardi eest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.