Roosaare plaanib osa Enefiti aktsiatest õige pea rahaks teha
Investor Jaak Roosaare märkis enda sõnul erinevate ettevõtete kaudu kokku 80 000 Enefit Greeni aktsiat, millest plaanib väiksema osa õige pea rahaks teha.
Roosaare sõnul oli ta üllatunud, et märkijaid oli suisa enam kui 60 000, ta ise oletas, et huviliste arv jääb 30 000–40 000 juurde. Investor märkis, et ilmselt võttis Enefit Greeni pakkumine raha ära ka konkureerivatelt pakkumistelt, näiteks DelfinGroupilt või Moderalt.
Kui veel eile ei teadnud keegi, millal täpselt saab hakata Enefit Greeni aktsiaid märkima, siis tänane hommik tõi ootamatu teate, et märkimine on juba alanud. Mõni investor oli lühikeste tundidega jõudnud asja läbi mõelda ja otsuseni jõudnud, teised veel seedivad.
Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green alustas täna aktsiate avaliku pakkumisega, aktsiaemissiooni tulemusel kavatsetakse uute projektide arendamiseks kaasata 92-95 miljonit eurot.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.