Investor Sten Sumberg lõi lukku kiire kopsaka kasumi Enefit Greeni aktsiatega kauplemise esimesel päeval.
Foto: Andras Kralla
Investor Sten Sumberg märkis läbi ettevõtte Observa Enefit Greeni aktsiaid ning sai märkimisel pea 83 000 aktsiat, mis esimesel päeval ka müügiks läksid. Sumbergi sõnul sai ta tehingust umbes 20% kasumit, mis tähendab, et ta müüs umbes 290 000 euro eest Enefiti aktsiaid, teenides suurusjärgus 50 000 eurot kasumit.
Äripäeva värske investorite TOPi esisaja hulka pääsemiseks pidi investori portfell ületama miljoni piiri. Sellega sai tänavu hakkama paarkümmend uut nime.
Taastuvenergiatootja Enefit Greeni aktsiaid märgiti kes lühemaks, kes pikemaks ajaks hoidmiseks, kes kahe kontoga ja kes kogu perega, aga see võtab laulupeoga võrreldavaid mõõtmeid ja teeb Baltimaade rekordi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.