Müügitulu kasvatanud Ekspress Grupi kasum sai hoobi
Ekspress Grupi esimese poolaasta müügitulu kasvas 18%, kuid poolaasta puhaskasum kahanes 71% võrreldes mullusega, sest kojukandeteenuse sulgemise kulud vähendasid tulemust.
Ekspress Grupp kaotas kahjumliku kojukandeteenuse ja pidi seotud ühekordsete kulude ning kõrge intressikeskkonna tõttu järgi andma puhaskasumis. Pildil Ekspress Grupi juht Mari-Liis Rüütsalu.
Foto: Andras Kralla
Teises kvartalis kasvas meediakontserni Ekspress Grupi müügitulu 13% ulatudes 18,5 miljoni euroni. Samal perioodil kasvas ettevõtte kasum enne intressimakseid, kulumit ja amortisatsiooni (EBITDA) 8% ehk jõudis 2,4 miljoni euroni.
Tallinna börsilt leiab kolm ülistabiilset dividendiaktsiat, mis pole omanikutulu maksmist kordagi 18 aasta jooksul katkestanud, üks neist on sõltumata majanduse käekäigust investoreid rõõmustanud isegi 25 aastat järjest.
Meediakontsern Ekspress Grupp teatas investoritele, et kasvatas aastaga digitellimuste arvu 24%, kuid teises kvartalis 9%, mida on vähem esimese kvartaliga võrreldes, kui kasvatati tellimusi 10% kvartaliga.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.