Harju Elekter Groupil on üle 10 000 aktsionäri, kes jäävad nüüd huviga ootama dividendi.
Foto: Andras Kralla
“Suutsime eelneva aasta sügava kahjumi ümber pöörata tugevaks kasumiks, seejuures saavutada kontserni ajaloo suurima ärikasumi ning kasvanud intresside juures ka rahuldava puhaskasumi,” kommenteeris ettevõte tulemusi.
Kui börsiettevõte maksab keerulise majandustsükli ajal aktsionäridele omanikutulu, siis seda ei tasu alati võtta positiivse märgina, rääkis Äripäeva börsitoimetuse juht Indrek Mäe.
Tallinna börsi ühtede tuumikettevõtetena tuntud Enefit Green, Tallinna Sadam, Harju Elekter ja Tallinna Kaubamaja kinnitasid Investor Toomase konverentsi laval, et dividend on nende jaoks prioriteet.
Keset pandeemiat Harju Elektri juhtimise üle võtnud Tiit Atso nõustub, et sai juhiks paljuski koroonapandeemia tõttu. Eelkäija ehk 20 aastat ettevõtet juhtinud Andres Allikmäe pärandas talle suured kingad, aga Atso võttis oma kingad kaasa.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.