Enefit Greeni aktsia väärtus ähvardab langeda alla IPO hinna
Kolmapäeval, 28. mail kaubeldi Enefit Greeni aktsiatega 3,006 euro juures, mis tähendab, et pärast dividendi väljamaksmist juunis võib aktsia hind langeda alla IPO-l küsitud hinna.
Dividend makstakse aktsionäridele 18. juunil. Ettevõtte dividendipoliitika näeb ette, et välja makstakse 50% netokasumist.
Foto: Andras Kralla
14. mail tegi energiafirma Enefit Greeni aktsionäride üldkoosolek otsuse maksta dividendina välja 27,749 miljonit eurot (0,105 eurot aktsia kohta), eelmisel aastal maksti 0,208 eurot aktsia kohta.
Täna toimunud Enefit Greeni aktsionäride üldkoosolekule oli registreerunud 73 aktsionäri, kes lisaks möödunud majandusaasta aruande kinnitamisele andsid poolt- või vastuhääli ka dividendi väljamaksmiseks ning nõukogu liikmete koosseisu muutmiseks.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.