Novo Nordiski langus vallandas Eesti investorite seas ostulaine
Taani ravimifirma Novo Nordiski aktsia suurelt kukkumine on pannud väikeinvestorid aktsiaid kokku ostma, märgivad nii kohalikud pangad kui välismaaklerid.
Läinud nädalal teatas ravimitootja Novo Nordisk tänavu juba teisest kasumihoiatusest, mis langetas aktsia hinda kohati kuni 28%. Tegemist oli aktsia suurima kukkumisega alates 1991. aastast.
Taani ravimihiid Novo Nordisk on muutunud Investor Toomase portfelli suurimaks murelapseks. Nüüd on küsimus, kas tasub aktsiaid juurde osta või hoopis positsioon müüa, tõdeti saates „Investor Toomase tund”.
Kaalulangetusravimi poolest tuntud Taani ravimitootja Novo Nordiski aktsia kukkus 15% pärast ettevõtte kasumihoiatust, milles ettevõte tõmbas allapoole kogu aasta tulemuste väljavaadet.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.