Nafta hind jõudis kõrgeimale tasemele alates konflikti algusest
Nafta hinnad tõusid neljapäeval järsult, saavutades kõrgeima taseme alates USA ja Iraani vahelise sõjalise konflikti puhkemisest, pärast teateid, et USA kaalub sõjalist sekkumist, et murda ummik rahukõnelustes.
125 dollarit barrelist on kõrgeim tase alates sõja algusest.
Foto: AFP/Scanpix
Rahvusvaheline etalon Brent kallines Aasias enam kui 6 protsenti, ületades 125 dollarit barreli eest. See on kõrgeim tase alates sellest, kui USA ja Iisrael alustasid veebruari lõpus sõjalisi operatsioone Iraani vastu. Päeva edenedes taandus hind 123,50 dollarini. Tõus järgnes kolmapäevasele 6,1-protsendilisele hinnahüppele.
USA aktsiad püsisid kolmapäeval üldjoontes stabiilsed ning tagasihoidlik, kuna investorid valmistusid suurte tehnoloogiaettevõtete kasumiaruannete avaldamiseks.
Brenti toornafta hind jätkas kolmapäeval enam kui nädala pikkust tõusu ning puudutas taas 115 dollari piiri. Nädalaga on toornafta barrel kallinenud ligi 9%.
Märtsikuu jaekaubanduse statistika üllatas suure kütusemüügi kasvuga: aastases võrdluses suurenes märtsis tanklate müügimaht 15%, kuigi Iraani sõja tõttu lendasid kütuse hinnad lakke.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.