USA börs rühib tippude poole, kiibiturg pigistab nutitelefone
USA aktsiaturud lõpetasid kolmapäevase kauplemispäeva uutel rekordkõrgustel, saades tuge nafta hinna langusest, kuigi päeva sündmusi varjutasid vastakad teated USA ja Iraani võimaliku rahuleppe ümber.
USA börsid lõpetasid kauplemispäeva ajaloolistel tippudel, saades tuge nafta odavnemisest, samal ajal kui tehisaru võidukäik lükkas mälukiipide tootja Microni triljoniklubisse ja jättis nutitelefonide turu mäludefitsiidi tõttu ajaloo suurimasse langusesse.
Foto: AP/Scanpix
Päeva suurimaks võitjaks osutus Dow Jonesi tööstusindeks, mis kerkis ligi 0,4%, sulgudes kõigi aegade kõrgeimal tasemel. Nii laiapõhjaline S&P 500 indeks kui ka tehnoloogiasektori käekäiku peegeldav Nasdaqi liitindeks lõpetasid päeva minimaalse tõusuga, kuid sellest piisas uute ajalooliste tähiste püstitamiseks.
Krüptoturg on hakanud tehnoloogiasektori üldisest tõusust lahknema, mille märgiks langes bitcoini hind kolmapäeval ligi 2 protsenti ja jäi pidama 75 500 dollari tasemele.
USA börsil käib võimas jõujoonte ümbermängimine, kus tehisaru vaimustuse toel marssis esmakordselt triljoniklubisse kiibitootja Micron, tõugates sealt välja jaekaubandushiiglase Walmarti.
USA aktsiaturud alustasid kolmapäeval kauplemist plussis. Tehnoloogiasektorit toetas tehisaru võidukäigu jätkumine, samal ajal kui nafta hind tegi läbi järsu languse.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.