Nvidiat oled ostnud? Või USA börsiindeksit? Ei? Äkki siiski võiksid
Pullituru lõppu USAs ei oska keegi ennustada, aga vahepealsed hinnakorrektsioonid ongi pardale hüppamiseks sobivad momendid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Sellist investorite ahnust, mis on USA börsi suisa tumeroheliseks võõbanud, on lust vaadata kõigil sinna investeerijatel ja nukker jälgida Tallinna börsi väärtpaberitesse uskujatel. S&P 500 on kallinenud aastaga üle viiendiku ja tehnoloogiasektorit koondav Nasdaq Composite üle kolmandiku, seevastu kui OMX Tallinn on punases.
USA majandus kasvas neljandas kvartalis oodatust kiiremini, lõpetades aasta, mille paljud arvasid lõppevat majanduslangusega, üllatusliku majandusliku tõusuga.
Investor Toomase konverentsil otse lavalaudadel tehtud Nvidia aktsiate ost pani nii mõnegi eksperdi pead kratsima ja otsust pigem kehvaks nimetama. Investor Toomase meeskond on oma teesis kindel ning ei soovigi teiste investoritega sama sammu käia.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.