Äripäev kirjutas niinimetatud
tuulehoo preemiast ehk 20 miljonist eurost, mille riik plaanib ära jagada nende omavalitsuste vahel, kuhu kerkivad tuulikud. Mitme arendaja ja omavalitsusjuhi hinnangul on niimoodi hoolükkamine teretulnud, kuid ei too põhimõttelist muutust – ärksa meelega valdades, kus elu edeneb, oleks asjaga ka ilma preemiata edasi liigutud, samas kui vihased tuulikuvastased suhtuvad pakutavasse rahasse nagu äraostmiskatsesse. Aga täiendav präänik tuulikutasu kõrval kahtlemata aitab ning alati leidub kahevahel olijaid, kelle otsust julgustav tõuge muudab.