Kas tehisintellekti buum on kokku kukkumas või saab sisse uue hoo? Investorid USA börsidel otsustasid, et võitjaks jäävad kiibitootjad, sellal kui tarbijal tuleb selle mängu ilu kinni maksta.
Nädala algusest saati arutati, kas tehisintellekti börsibuum on mullistumas, kiibitootja Micron näitas, et suudab üllatada kõiki analüütikuid, rääkisid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”. Ühtlasi avastati, et kiibitootjate ülikõrge kasumimarginaali peavad kinni maksma tarbijad, Apple teatas, et peab hindu tõstma, Microsoft tõstis hindu. “Lõpuks rõõmustas ainult Micron, kõik teised kurvastasid,” tõdes Kristjan Kurg.
Ookeanitaguste mullistuste kõrval valisid ajakirjanikud nädala võitjaks Südamekodude omanikud, kes müüsid 10 aastaga loodud hooldekodude impeeriumi Kesk-Eesti haiglagigandile.
Kaotajaks osutusid aga opositsiooniparteid, kelle panused Alar Karise jätkamisele presidendina purunesid presidendi jaanipäeva kõne käigus. “Aga see võib jääda ka lühiajaliseks kaotuseks. Isamaal ja Keskerakonnal on nüüd hea võimalus öelda, et nemad tegid oma osa riigikogus presidendi valimiseks ära, aga koalitsioon ikkagi ei saanud hakkama,” rääkis Karmen Laur. Ajakirjanikud hõikasid välja ka praegu kõige suuremat toetust pälviva kandidaadi nime.
Lisaks tehisaru aktsiate ja Elon Muski ettevõtete ebaloogilise käitumisele räägiti saates veel naftahinna ootamatust langusest ning Euroopat tabanud ekstreemsed ilmastikuolud. Pikemalt peatuti veel selle nädala ühel kaanelool, mis kõneles poliitikute soovist lühiajalise populaarsuse nimel sadadest miljonidest eurodest loobumisest.
Foto:Reuters/Scanpix
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.