Kuna ettevõtete investeerimisjulgus kasvab ning investeeringuid hakatakse peagi tegema, siis teisel poolaastal on näha kindlasti väikest majanduskasvu, rääkis SEB ettevõtete panganduse juht Peep Jalakas.
SEB usub majanduskasvu, sest nende klientide sõnul tehakse kindlaid investeerimisplaane aina rohkem ning kulude kokkuhoidmine on lõpetatud, ütles Jalakas Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Ettevõtted suudavad ka investeeringuid teha, sest nende rahapuhvrid on kriisides hästi säilinud ning likviidsus püsib tugev, tõdes ta. “See baas, millega vastu minna uuele kasvule, on hea ja tugev,” märkis Jalakas kauaoodatud majandustõusu kohta.
Teises aastapooles ootab SEB väikest majanduskasvu, paariprotsendist tõusu prognoositakse järgmiseks aastaks.
Juttu tuli ka SEB poolaasta tulemustest ning eraisikute ja ettevõtete laenude teenindamise võimekusest.
Intervjueeris Lauri Leet.
Foto autor: Raul Mee.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.