Riigikogus arutatava sideteenuste eelnõu ehk rahvakeeli Huawei keelustamise seaduse tõttu tahab Huawei seadmeid kasutav Elisa Eestis riigilt kahju hüvitamist suurusjärgus 50 miljonit eurot.

- Elisa juhtkond leiab, et Huawei seadmete keelustamisel tuleb vastutus võtta ettevõttel koos riigiga.
- Foto: Liis Treimann
Elisa juhatuse liige ja tehnoloogiajuht Toomas Polli rääkis Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis, et ettevõtte seisukohalt peaks Huawei seadmete keelustamise markeerima sundvõõrandamisena. Praeguses olukorras oleks Polli sõnul õiglane, et vastutuse ühiskonna ees võtaks ettevõte koos riigiga. Samas märkis Polli, et praegu ei ole poliitikud Elisale vastu tulemas ja seetõttu terendab ees kohtutee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elisa on valmis tulema riigile nõndanimetatud Huawei eelnõu asjus poolele maale vastu, selgub Elisa Eesti tegevjuhi Sami Seppäneni arvamusloost.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.