Web3 on internetiajastu viimane kuum märksõna ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt arvab, et sellest võimalusest tuleb kindlasti Eestil kinni haarata.

- Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ootab Eestisse aina rohkem digiinnovatsiooni ning Web3-l on tema arvates suur potentsiaal.
- Foto: Liis Treimann
Uus veebiinnovatsioon võiks ministri sõnul just Euroopas sündida ja veel parem, kui see juhtuks Eestis. "Kõige olulisem asi, mida teha saame, on selge sõnum, et Web3 entusiastid on siia oodatud arendama, sisu looma," ütles Sutt Äripäeva hommikuprogrammis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nii nagu kohalikel ettevõtjatel, on Eestis tegutsevatel välisinvestoritel küllaltki sarnased mured, kinnitas nende seas tehtud uuring: pole piisavalt töötajaid, kimbutavad kallid elektriarved ning geopoliitiline olukord paneb kukalt kratsima, tarneahelast rääkimata. Eksperdid näevad aga probleemides võimalusi.
Metaversum võib põhjalikult muuta seda, kuidas ettevõtted ja tarbijad toodete, teenuste ja üksteisega suhtlevad. Selleks tuleb valmis olla, kirjutab advokaadibüroo PwC Legal intellektuaalomandi ja IT-valdkonna ning maksuvaidluste eest vastutav partner Priit Lätt.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.