• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2252,72%71 055,56
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,12
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2252,72%71 055,56
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,12
Euroopa on saanud hakkama Vene gaasi asendamisega edukalt ja varustatus on hajutatud, ütles Eesti Gaasi juht Margus Kaasik.
Eesti Gaasi juht Margus Kaasik
  • Eesti Gaasi juht Margus Kaasik
  • Foto: Liis Treimann
Kaasik märkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et Venemaa torugaas on suuresti asendunud LNGga. Gaasi tarbimine Euoopas on aga väiksem, mistõttu on ka varustatus piisav. Euroopa LNG-terminalid ei pea töötama isegi täisvõimsusel.
Kaasik sõnas, et mure võib tekkida siis, kui on väga külm talv ja tarbimine suureneb. Samas paistab praegu vastupidine olukord, kus gaasi hind on ka tulemas allapoole.
Lisaks rääkis Kaasik intervjuus Balticconnectori mõjudest Soomele ja ka Eestile ning mis saab siis, kui see saadakse taas tööle.
Intervjueeris Kristjan Kurg.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele