• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2252,72%71 055,56
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,12
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2252,72%71 055,56
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,12
Euroopa on võtnud liiga iseenesest mõistetavana ühisturgu, leiab Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel.
Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel
  • Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel
  • Foto: Eesti Pank
Globaliseerumise järel on loomulik, et riikide vahel tekib vabakaubandus, kuid jättes Euroopa Liidu kõrvale, ei ole riikide jaoks enam loomulik ühisturu toimimine, rääkis Luikmel Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Tema hinnangul peaks Euroopa Liit jääma ühtseks ning nii muutub ettevõtete jaoks Euroopa atraktiivseks paigaks, sest siin ei peeta omavahel kaubandussõda.
“Kui ülejäänud maailm läheb hulluks, siis Euroopa muutub natuke normaalsemaks selle taustal,” ütles Luikmel.
Eesti Panga ökonomist selgitas, mida peaks Euroopa Liit tegema, et julgeolekukriisist jagu saada, miks pole enam Euroopa Keskpank edasistes intressilangetustes nii kindlal seisukohal ning miks on USA aktsiaturul tekkinud “roosa mull”.
Intervjueeris Viivika Rõuk.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele