• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 5000,52%7 403,91
  • DOW 300,31%51 829,17
  • Nasdaq 0,46%25 704,63
  • FTSE 1000,25%10 455,09
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,91
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 5000,52%7 403,91
  • DOW 300,31%51 829,17
  • Nasdaq 0,46%25 704,63
  • FTSE 1000,25%10 455,09
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,91
Harju Elekter Groupi juhatuse esimees Tiit Atso ei välista, et USA presidendi Donald Trumpi vallandatud tollisõda võib tuua neile ka positiivseid arenguid. Tariifide vastu midagi konkreetset ette võtta on tema sõnul keeruline.
Harju Elekter Grupi juhatuse esimees Tiit Atso
  • Harju Elekter Grupi juhatuse esimees Tiit Atso
  • Foto: Andras Kralla
Tiit Atso põhjendas neljapäeval pärast Harju Elektri aktsionäride koosolekut antud intervjuus, et tollisõja tagajärg tõotab olla tööstuse taas rohkem Euroopasse koondumine, kuid tavaliselt Harju Elekter USAst ei tarni ning ka tellimusi tuleb sealt harva. Seetõttu ei oska ta kohe näha ettevõttele tollimäärade negatiivset mõju, ehkki osa kliente võib nende tõttu jääda ootele.
“Meil on väga keeruline midagi ette võtta. Oma tootmishinda me ju tollisõja tõttu madalamaks ei saa, me peame ikka tootma hästi, efektiivselt ja kiiresti,” mõtiskles Atso ja lisas, et uute suurklientide otsimine on ettevõttes pidev töö.
Intervjueeris Jana Saarkoppel.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele