• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 100−0,03%10 425,7
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,85
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 100−0,03%10 425,7
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,85
Pensionisüsteemi teise samba muudatused on teretulnud, kuid lähenemine peaks olema säästmist soosiv, mitte karistav, ütles Swedbanki investeerimisfondide juht ja Eesti finantsvaldkonna ettevõtteid koondava FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juht Age Petter.
Age Petter
  • Age Petter
  • Foto: Swedbank
Age Petter rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et teisest pensionisambast raha osalise väljavõtmise võimaldamine ja taasliitumisaja lühendamine viiele aastale on tervitatavad, ent samas tekitab meelehärmi, et väljusmisvõimaluse arv väheneb üheni.
Petter on seda meelt, et säästmisvõimalusele tuleks läheneda soosiva, mitte karistava suhtumisega.
Lisaks rääkis Petter veidi lähemalt tööandjapensionist, mis võiks samuti liikuda riigi töölauale.
Age Petterit intervjueeris Karl-Eduard Salumäe.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele