• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 300,00%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,08%10 437,61
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,81
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 300,00%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,08%10 437,61
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,81
SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul ootavad rootslased väga agressiivselt, et hakkaks ometi pihta majanduskasv.
SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor
  • SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor
  • Foto: Tanel Meos
Rootsis läks mullu väga hästi ekspordil ja tööstusel, aga madalaks jäi eratarbimine.
“Lootus on, et sellel aastal läheb majanduskasv laiapõhjalisemaks ehk tööstusel ja ekspordil läheb ikka hästi, aga tuleb juurde ka eratarbimine ja aasta teises pooles äkki keegi isegi ehitab midagi. See muidugi oleks eestlaste jaoks väga suur positiivne uudis,” rääkis Nestor Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Nestor kommenteeris ka värskelt avaldatud mullust tarbijahinnaindeksit ning selgitas, miks tema ootas isegi kõrgemat indeksit.
Küsis Lauri Leet.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele