• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 5000,28%7 385,9
  • DOW 300,36%51 850,47
  • Nasdaq 0,25%25 650,18
  • FTSE 1000,3%10 460,58
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,95
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 5000,28%7 385,9
  • DOW 300,36%51 850,47
  • Nasdaq 0,25%25 650,18
  • FTSE 1000,3%10 460,58
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,95
Kuigi Iisrael ja USA tapsid hiljutiste õhurünnakutega suure osa Iraani valitsenud poliitilisest jõust, on raske sealset režiimi muuta, kui pole kedagi uut riiki üle võtmas, ütles Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik.
Kolmapäeval oli näha Iraani pealinnas Teheranis inimesi meelt avaldamas Iisraeli ja USA rünnakute vastu.
  • Kolmapäeval oli näha Iraani pealinnas Teheranis inimesi meelt avaldamas Iisraeli ja USA rünnakute vastu.
  • Foto: SIPA/Scanpix
Indrek Lepik rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et praegu Iraanis ei ole näha konkureerivaid võimukeskuseid ega relvarühmitusi. "Kohapeal ei ole kedagi, kes saaks võimu üle võtta, mis tekitab küsimuse, kas mingil hetkel ameeriklased peavad tegelikult ise oma kaitsejõududega sisse tulema," märkis Lepik. Tema sõnul ei paista ka Iraagist tulevad kurdid Iraani uue võimu toojatena, kuna keskenduvad pigem kitsamale piirkonnale.
Samuti arutles Lepik, mis tähendus on Iraani sõjal USA presidendi Donald Trumpi jaoks ning miks on tõenäoline, et USA väed jäävad Lähis-Itta arvatust kauemaks.
Indrek Lepikuga vestles Martin Teder.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele