Rotermann City juhatuse liige võlakirjadest: tahame kolmandat rahastuse kihti
Oma kinnisvaraportfelli seni omakapitali ja pangalaenudega üles ehitanud Rotermann City tahab tulla välja võlakirjadega, et tekitada järgmine rahastuskiht, ütles ettevõtte juhatuse liige Kaarel Loigu.
Kaarel Loigu juhib Urmas Sõõrumaa ettevõtet Rotermann City, mis haldab Rotermanni kvartalit Tallinna südalinnas.
Foto: Raul Mee
Kaarel Loigu rääkis intervjuus Äripäeva raadiole, et südalinnas on veel piisavalt ruumi edasiseks arenduseks, kuid ei soostunud veel täpsustama, mille jaoks võlakirju plaanitakse.
Ärimees Urmas Sõõrumaa kinnisvarafirma Rotermann City valmistab ette võlakirjaemissiooni ja soovib võlakirjad viia kauplemisele Nasdaq First North börsile.
Anella Veebel pani mängu kõik oma säästud, et avada Rotermannis söögikoht. Pangast rahasüsti ei antud – keegi eriti ei uskunud, et noore ettevõtja ideest asja saab.
Restorane on rohkem kui rahvast, kes neid täita jõuaks. Eesti restoranide ladvik tajub valusalt olukorda, kus iga kvartal toob juurde uusi kohti, kuid tarbijad käivad väljas harvemini ja ka siis tellivad vähem. Kolme käigu asemel kaks. Pudeli veini asemel vaid pokaali.
On kohti, kuhu astudes tekib tunne, et oled juba kohal – isegi siis, kui alles asetad võtme lukuauku. Park Tondi Residentsid Kristiines on just selline paik. Urmas Sõõrumaa arendatud uus preemiumklassi elamukvartal on sissekolimiseks valmis ning seab Tallinna linnakodu mõistele uue mõõdu: siin ei müüda pelgalt ruutmeetreid, vaid aega, elustiili ja sujuvat elurütmi.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.