• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,01%10 430,12
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,82
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,01%10 430,12
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,82
Ettevõtete jaoks on praegu AI-tööriistade loomine ja ostmine üpriski odav, kuid varsti see ei pruugi enam nii olla, hoiatab AI praktikute aastakonverentsi moderaator ja Äripäeva toimetaja Laura Saks.
AI praktikute aastakonverentsi moderaatorid Laura Saks ja Indrek Kald.
  • AI praktikute aastakonverentsi moderaatorid Laura Saks ja Indrek Kald.
  • Foto: Raul Mee
“Oli üks asi, mis sealt (AI praktikute aastakonverentsilt - toim) välja tuli, et ettevõtted ‒ ostke, katsetage, kasutage ‒ varsti läheb AI kallimaks,” ütles Saks Äripäeva raadiole. “Selleks ajaks, kui AI ikkagi kallimaks läheb, siis on teil juba mingisugused töötavad lahendused välja arendatud.”
Enda AI-tööriista välja arendamine vajab alguses aga palju aega, sest see vajab palju suuniseid ja välja harjutamist, selgitas toimetaja.
Intervjuus rääkis Saks veel, kuidas üks hetk teeb 60% töötajatest AI-ga sellise vea, mis võib ettevõttele kalliks maksma minema. Ka arutles ta, miks Eesti ettevõtted kasutavad nii vähe AI-d, kuigi eraisikud on tehisaru kasutamisel Euroopas esirinnas.
Vestles Aivar Hundimägi.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele