“Oli üks asi, mis sealt (
AI praktikute aastakonverentsilt - toim) välja tuli, et ettevõtted ‒ ostke, katsetage, kasutage ‒ varsti läheb AI kallimaks,” ütles Saks Äripäeva raadiole. “Selleks ajaks, kui AI ikkagi kallimaks läheb, siis on teil juba mingisugused töötavad lahendused välja arendatud.”
Enda AI-tööriista välja arendamine vajab alguses aga palju aega, sest see vajab palju suuniseid ja välja harjutamist, selgitas toimetaja.
Intervjuus rääkis Saks veel, kuidas üks hetk teeb 60% töötajatest AI-ga sellise vea, mis võib ettevõttele kalliks maksma minema. Ka arutles ta, miks Eesti ettevõtted kasutavad nii vähe AI-d, kuigi eraisikud on tehisaru kasutamisel Euroopas esirinnas.
Vestles Aivar Hundimägi.