Ain Hanschmidt: Infortar tahab olla kriisikindel dividendide aristokraat
"Meie missioon ongi olla kriisikindel, inflatsioonikindel ja dividendiaristokraat," ütles Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt aktsionäride üldkoosolekul antud intervjuus.
Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt kinnitas, et Infortar on harjunud turbulentse maailmaga.
Foto: Liis Treimann
Infortar on vaatamata viimaste aastate kriisidele suutnud oma käivet kasvatada 209 miljonilt eurolt 1,8 miljardi euroni, rääkis Hanschmidt. Ta usub ka, et Infortar on Tallinna börsil absoluutnumbrites kõige suurem dividendimaksja.
Infortari aktsionärid kinnitasid 3,02eurose dividendi aktsia kohta. Ain Hanschmidti sõnul hoiab kontsern tugevat rahapositsiooni võimalikeks ülevõtmisteks.
Algaval nädalal kutsuvad aktsionärid koosolekule näiteks Infortar ning viimast korda, enne aktsiate ülevõtmise lõpuleviimist, Ekspress Grupp. Lisaks teatavad möödunud kvartali majandustulemusi taas mõned suured tehnoloogiafirmad.
Kaheksa aastat Tallinkit juhtinud Paavo Nõgene alustas esmaspäeval oma viimast nädalat börsifirmas. Pärast aastaid kriiside lahendamist plaanib ta esimest korda elus võtta mitu kuud kestva puhkuse.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.