“Pea 70% reservidest on juba kasutuses ehk 30% on veel minna. Maailm ootab, et lähikuudega peab see probleem saama lahendatud. Vastasel korral tuleb hakata võtma vastu meetmeid, mis on selgelt ebamugavad majandusele,” hoiatas
Tarmo Kärsna Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Iraan kasutab Hormuzi väina blokaadi mõnuga enda soovide elluviimiseks, kuid lühiajaliselt tasakaalustavad turgu nii tootmise suurendamine kui ka tarbimise vähenemine, märkis Kärsna.
Lisaks prognoosis ta intervjuus, kui kaua võtab kriisi lõppedes naftaturu taastumine aega, mida teevad selle taustal hinnad ja milliseks võiksid lähiajal kujuneda Eesti kütusehinnad.
Juttu tuli ka olukorrast maagaasiturul.
Küsis Mai Kroonmäe.