Ajakirjanik Euroopa Liidu uuest heitmekvootide süsteemist: Eestil oleks mõistlik ETS2 vastu võtta
“Eestil oleks mõistlik vastu võtta Euroopa Liidu uus heitmekvootide süsteem ETS2, sest selle tühistamine jätaks riigi ilma märkimisväärsest toetusrahast,” ütles Äripäeva ajakirjanik Karmen Laur hommikuprogrammis.
Äripäeva ajakirjaniku Karmen Lauri sõnul on ETS2 rakendamine Eestile mõistlik otsus.
Foto: Arno Mikkor
Lauri sõnul kaotaks Eesti ETS2 ärajäämise korral kuni 186 miljonit eurot Euroopa Liidu sotsiaalsest kliimafondist. Suurem osa sellest rahast on kavandatud kortermajade renoveerimise toetamiseks.
Kui Eesti tahtmine peaks läbi minema ja kvoodikaubanduse teine osa ehk ETS 2 tühistatakse, jääme ilma kuni 186 miljonist eurost, millest enamik kuluks kortermajade renoveerimisele mõeldud ligi miljardieurosele toetusele.
Energiafirmadele tekitab tuska kõikuv süsinikukvoodi hind. Kuigi Euroopa hakkab süsteemi reformima, ei pruugi ministeeriumi ja energiaeksperdi sõnul pelgalt sellest piisata.