Tallinna börsil algusest peale: selge plaaniga Endel Palla nopib börsilt aastas ligi pool miljonit
Börsifirma Harju Elektri nullist üles ehitanud 83aastane Endel Palla naudib praegu pensionipõlve, kuid on endiselt aktiivne investor, kes pani kevadel üksnes dividendidena ligi pool miljonit eurot taskusse.
Harju Elektri nullist üles ehitanud ja nüüd pensionipõlve pidav Endel Palla.
Foto: Eiko Kink
Endel Palla on olnud Tallinna börsil selle algusaegades saati. Mõistagi on tal Harju Elektri aktsiaid läbi Harju KEK-i - 5,6 miljonit tükki (millest Palla omab 10%) -, aga mitte ainult. Tal on muljetavaldav Tallinna börsi investeeringute rivi, mida ta pidevalt täiendab. Palla on investorina pikaajalise vaatega ning müügitehinguid ta praktiliselt ei teegi.
Tallinna, Berliini ja Londoni börsil alustati 1999. aasta veebruaris kauplemist Eesti Telekomi aktsiatega. Esimesel kauplemispäeval tõusis aktsia hind Tallinna börsil 35,5 protsenti, mis on võimsaim börsidebüüt Tallinna börsi ajaloos.
Suurettevõtte Infortari börsiletulek on toonud omajagu elevust ja äratanud nii institutsioonide, kui ka suur- ja väikeinvestorite tähelepanu. On neid, kes usuvad Infortari kindlasse tulevikku sedavõrd sügavalt, et on ostnud teistest omajagu enam aktsiaid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.