• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,58
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,58
Tõnis Paltsi sõnul on valitsus hakanud eesotsas peaministriga Eesti edulugu tagasi kruttima.
Esimene natsionaliseerimine on toimumas – Eesti Raudtee aktsiate tagasiost, kirjutab Palts Eesti Päevalehes. Lenini plaani järgi tuli kõigepealt ära võtta raudteevaksalid ja telegraaf. Infrastruktuuriettevõttena on Eesti Telekom kindlasti palju olulisem kui Eesti Raudtee, kuid ilmselt ei tuleks selline jaburus pähe isegi Ansipile ja Savisaarele, leidis Palts. Sest Telekom ei ole riigi elutähtsate funktsioonide tagamise mõttes enam oluline infrastruktuuriettevõte.
Kunagi kiitlesid kommunistid, et me möödume kohe USA-st. Praegune valitsusjuht lubab meid teistest Euroopa maadest mööda viia. Aga nagu punavalitsus Nõukogude ajal ei mõistnud, nii ei saada ka nüüd aru, et teiste riikide edestamiseks peab meie majandus olema efektiivsem kui konkurentidel.
Majanduse aluseks on ettevõtted. Aabitsatõde on, et erakätes ettevõte on efektiivsem kui riigi omandis olev.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele