• OMX Baltic−0,23%307,66
  • OMX Riga0,09%900,89
  • OMX Tallinn−0,15%2 099,38
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,71
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 100−0,83%10 442,06
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%88,52
  • OMX Baltic−0,23%307,66
  • OMX Riga0,09%900,89
  • OMX Tallinn−0,15%2 099,38
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,71
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 100−0,83%10 442,06
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%88,52
Eesti Energia nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa sõnul võiks Eesti osaleda Leedu uue tuumajaama projektis ka siis, kui Eesti osalus jääks väiksemaks kui seni kokku lepitud kolmandik, kirjutas Postimees.
Sõõrumaa ütles eile, et leedulaste soov saada endale tuumajaamas suurem osalus kui kolmandik on mõistetav ja loogiline. "See aga, et nad poolel teel ärkavad, on imelik," ütles ta. Sõõrumaa lisas, et Leedu pool oleks võinud oma soovi varem välja öelda.
Sõõrumaa ütles, et Eesti Energiale on osalemine Ignalina tuumajaama ehituses eelkõige finantsinvesteering ja selles oleks mõistlik osaleda ka siis, kui Eesti osa oleks kümme protsenti, sest sealt saadav kogemus kulub ära.
Peaminister Gediminas Kirkilas teatas teisipäeval, et Leedu peaks Ignalinasse plaanitavas tuumajaamas saama teistest Balti riikidest suurema osaluse, kuna ka vastutus on suurem.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele