Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke
ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juubelikonverentsil Kumus, et kui oleksime
euroga juba liitunud, siis oleks kinnisvaramull olnud veel suurem.
"Kui oleksime läinud eurole üle, oleks kinnisvaramull olnud veel suurem. Kuid see mull poleks ainult meie teha olnud, sest meie intressimäärasid ju ei mõjuta," kommenteeris Raasuke.
"Meil on olnud hea stabiilne investeerimiskeskkond. Ma ei usu, et euro tuleks seda oluliselt muudaks. Eurole üleminek tekitaks natuke vaid olukorra, kus saame n-ö vankri peale ja saame mõnusalt jalgu kõlgutada. Kuid lähiaastatel hoiab see meid distsipliini all, meil on eesmärk ees," märkis Raasuke.
Raasukese sõnul on mull tekkinud, sest kasv on olnud kiire, lisades, et lühikese aja jooksul võib ühtteist rebeneda. "Majanduse hoog raugeb, kuid globaalses plaanis terve majandus kasvab," märkis Raasuke ning lisas, et poliitikud ja ärimehed peaksid üleval hoidma diskussiooni teemal "Mis on jätkusuutlik areng?".
Artikkel jätkub pärast reklaami