• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,58
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−4,15%69 360,88
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,58
Roheliste Erakonna juht Marek Strandberg ütles aripaev.ee online-intervjuus, et Hiina autotehasest Eestis võiks saada migratsioonipump.
Hiljuti oli Postimees online's artikkel "Putini ärimeeste" plaanist rajada Eestisse Hiina autosid tootev tehas. Aripaev.ee lugeja soovis teada, milline on Strandbergi seisukoht selle kohta, samal ajal, kui Eestis räägitakse keskkonnasõbralikumale tehnoloogiale üleminekust ning üha enam keskkonna hoiust. Sest lugeja arvates tekitaks see tehas keskkonnale korvamatuid kahjusid, rääkimata sellest, et kavatsetakse tehases tööd pakkuda tuhandele inimesele.
"Ma ei oska seda autotööstuse poolt kommenteerida. Reeglina on kaasaegne autotööstus siiski pigem väikese kui suure hulga tööjõuga. Moodsas tehases teevad enamuse tööst ära robotid. Samas võib ette kujutada, et sellisest tehasest võiks kujuneda ka migratsioonipump, arusaadavalt sõltub see tehnoloogiast," kommenteeris Strandberg küsimust.
Loe intervjuud siit!

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele