• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,5
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,5
Homme pärastlõunal lõppeb Ekspress Grupi aktsiate esmamärkimine börsil, millega Sampo analüütikute hinnangul teenib grupi suuromanik Hans H Luik kuni 350 miljonit krooni.
Sampo Panga analüütikud Keijo Piikmann ja Rainer Änilane märgivad oma analüüsis, et Ekspress Grupi (EG) esmaemissioon ei tule väikeinvestorile odavalt ega riskivabalt ning et emissioonil on juures raha väljavõtmise maik, kirjutas postimees.ee.
See tähendab, et EG omanik Hans H Luik kasutab head konjunktuuri börsil oma aktsiate müügiks ja osaluse vähendamiseks firmas. Sampo hinnangul teenib Luik emissiooniga parimal juhul 350 miljonit krooni, samas kui EG saaks vaid 220 miljonit krooni oma tegevuse laiendamiseks.
Suurt kasvulootust Sampo analüütikud EG-le Baltikumis ei näe. Lohutuseks ütlevad nad aga, et praegu pole näha pahatahtlikke skeeme, millega Luik võiks EGst raha kõrvale juhtida.
Ühe riskina näeb Sampo Luige isikut, seda seoses nii Laferme aktsiate kohtuasja kui mulluse rünnakuga tema lähedaste vastu. Samas kinnitavad Sampo analüütikud, et üldjoontes on Luik tugev omanik, kelle projektidest enamik on vägagi kasumlikud.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele