• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,22%7 374,06
  • DOW 300,74%52 232,33
  • Nasdaq −0,34%25 390,45
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Rahvastikuminister Urve Palo ütles aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et on õiglane, kui see vanem, kes teenis tulu rohkem, saab ka rohkem vanemapalka.
Aripaev.ee lugeja küsis ministrilt, et kas teie meelest peaksid kõik võrdset emapalka saama.
Palo vastus oli järgmine: "Kuna vanemahüvitis on mõeldud vanemale lapse kasvatamise tõttu saamata jäänud tulu kompenseerimiseks, siis on õiglane, et see, kes teenis tulu rohkem saab ka samas ulatuses kompensatsiooni kuni 3-kordse keskmise palgani. Seega suurema tulu teenijad ei saa oma töötasu terves ulatuses vanemapalka vaid kolmekordse keskmise palgani. Kuid lapse toetus ja lapsehooldustasu on kõigile, sõltumata eelnenud siisetulekust, ühesugune, kompeseerimaks lapse kasvatamisega seotud kulutusi".

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele