• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Aeg-ajalt ämbrisse astuv USA president George W. Bush tegi seda jälle - seekord oma avalikul esinemisel kuulsas Sydney ooperiteatris.
Esinedes APEC (Aasia ja Vaikse ookeani riikide majandusühendus - D.K.) tippkohtumisele eelnenud ärifoorumil tänas Ameerika Ühendriikide president Austraalia peaministrit John Howardit „suurepärase töö eest OPECi tippkohtumise ettevalmistamisel", mis tingis naerupahvatuse saalis, vahendas SL Õhtuleht.
Teatavasti on OPEC naftat ammutavate riikide katuseorganisatsioon ja Bushi eksimus on inimlik - kahe ühenduse nimes erineb ju vaid üks täht.
Hiljem ajas Bush Austria ja Austraalia segamini ja teatas ärifoorumil osalenutele, et peaminister Howard külastas aasta tagasi Iraagis olevaid „Austria" vägesid (Austraalia asemel).
Lõpetades oma elevust tekitanud kõne ei suutnud Bush leida õiget saali väljapääsu ja peaminister Howard pidi teda nagu väikest last juhendama.
Vaata videot SIIT!
Kuulsamaid Bushi osalusel juhtunud kurioosumeid juhtus Briti kuninganna Elizabeth II visiidi ajal Ameerika Ühendriikides, kui Bush teatas monarhile et „Elizabeth II elas 18. sajandil".
Samuti mullune G8 tippkohtumine Peterburis, kus Bush ei märganud sisselülitatud kaamerat ja tervitas liitlasest (endist) Suurbritannia peaministrit Tony Blairi sõnadega „Yo', Blair!".

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele