• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Tänasel valitsuse pressikonverentsil ütles rahandusminister Ivari Padar, et valitsusel ei ole plaanis tulumaksu alandamise poliitikat muuta.
Eilse SEB majandusprognoosi valguses küsis aripaev.ee ministrilt, kas halvenevates majandustingimustes võib tulumaksu alandamine järgnevatel aastatel ära jääda. Nimelt märkis SEB eile, et järgmise aasta majanduskasv võib jääda vaid 3% tasemele, mistõttu võib riiki oodata eelarvedefitsiit.
„Oleme SEB avaldusega tuttavad. SEB prognoosis avalikus sektoris 25% palgakasvu jne. Väga kummaline avaldus, mis SEBst tuli. Ma ei oska isegi kommenteerida, kust need arvud tulid,“ selgitas Padar.
Padari sõnul ei ole valitsusel maksupoliitilisi muudatusi kavas. „Tänasel juhul, mis puutub meie maksupoliitilistesse seisukohtadesse, oleme nende seisukohtade juures, milles valitsus koalitsioonileppes kokku leppis. Ei ole muid kokkuleppeid paika pandud. Oleme täna selle kokkuleppe juures ja täidame seda,“ lisas Padar.
Autor: ÄP praktikant

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele