• OMX Baltic0,00%308,14
  • OMX Riga0,64%905,81
  • OMX Tallinn0,12%2 105,01
  • OMX Vilnius0,01%1 450,57
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,16%10 477,96
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,13
  • OMX Baltic0,00%308,14
  • OMX Riga0,64%905,81
  • OMX Tallinn0,12%2 105,01
  • OMX Vilnius0,01%1 450,57
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,16%10 477,96
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,13
Eesti Entsüklopeediakirjastuse juht, analüütik Hardo Aasmäe hinnangul ei ole Eesti majandusel viga midagi, sest kiire liikumise vahel tuleb tegelda ka mahajääjatega.
„Riigireitingu languses ei olegi süüdlast,“ vastas Aasmäe aripaev.ee päevaküsimusele „Kes on süüdi riigireitingu languses?“.
Aasmäe sõnul on tegemist loomuliku arenguga. „Põhimõtteline seis on see, et Eesti on oma võimenduse saanud kiirendusega. See on sama olukord nagu lennuki õhkutõusmisel. Alguses on kiirendus väga suur, seejärel jääb see pidama. Kiire kasvu järel on see paratamatus,“ märkis ta.
„Samamoodi peab ka kiiresti liikuv sõjavägi ju vahepeal tagalat korrastama ja aeglasemaid järele aitama. Ja kui inimene kiiresti jookseb, siis peab ta vahepeal ka lõõtsutama. Eesti on täpselt samas seisus,“ ütles Aasmäe.
Tema hinnangul on olukord halb siis, kui sisemine korrastamine jäetakse tegemata.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele