• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
Eestlased on ahikütet alati mitte ainult hubaseks, vaid ka väga tervislikuks pidanud. Nüüd aga väidavad Austria ja Saksa teadlased, et see on küll keskkonnasäästlik, aga kahjulik tervisele, kirjutas SL Õhtuleht.
Austria ja Saksamaa teadlaste hinnangul tähendab see aga suurenevat hingamisteede, südame- ja veresoonkonnahaiguste riski. "Seos puidu põlemisel eralduva tahma ja suitsu ning südame ja veresoonkonnahaiguste vahel on täiesti otsene," väidab Viini meditsiiniülikooli teadur Manfred Neuberger.
Tervisele kahjulik on eelkõige kodus ahjudes ja kaminates põletatavatest puuhalgudest, ajalehtedest ning prahist tekkiv suits, mis sisaldab organismile liigses koguses ohtlikku tahma.
Tänapäeval rohkem levima hakanud puidugraanulid ehk pelletid põlevad peaaegu CO2 tekitamata – põletamisel tekib süsinikdioksiidi vaid nii palju, kui palju puit on varem endasse kogunud. Ökoloogia seisukohalt on süsinikdioksiidivaba küte kahtlemata parim variant.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele