• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige Rainer Nõlvak kutsus täna Arengufondi hommikukohvil üldsust üles fondi tegemiste suhtes olema kannatlik.
„Fond on praegu raskes olukorras. Oleksite justkui esimest korda trennis ja siis hakatakse ootama, et te olümpiakulla võidaksite,“ iseloomustas Nõlvak fondi praegust seisu.
Tema sõnul tuleks ühiskonnas pinget maha võtta. „Alguses läheb niikuinii nässu. Tehke oma vead ära, raudselt läheb 10 miljonit eurot võssa, aga see ei tähenda veel midagi. Tolerantsi peab olema!“ leidis Nõrvak.
Arengufondi juhatuse esimehe Ott Pärna sõnul ei ootagi fondi looja ehk riigikogu tootlust. "Peame portfelli säilitama, seda mitte põletama," märkis ta.
Rahva kartust, et fondist võiks saada sõpradele raha jagamise koht, hajutas fondi nõukogu esimees Indrek Neivelt, öeldes, et neil on juba tööl Soomest pärit investeerimise divisjoni juht Markku Mäenpää, kes "ei ole kellegagi Eestis ühikatuba jaganud". Samuti on fondil tulevikuski võtta tööle just rahvusvahelisi spetsialiste, kes investeerimisotsuseid teeksid.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele