USA kaubandusdefitsiit vähenes tänu nõrgast
dollarist tuge saanud ekspordi kasvule septembris viimase kahe aasta madalaimale
tasemele.
Augusti 56,8 miljardi dollariga võrreldes kahanes USA kaubandusdefitsiit septembris 0.6% 56,5 miljardile dollarile. See on madalaim tase 2005. a maikuust, vahendas BBC.
Kaupade ja teenuste eksport kasvas 1,1% rekordilisele 140,1 miljardile dollarile, teatas USA kaubandusministeerium. Ekspordi veduriks olid USA toidukaubad, autod, tööstus- ja tarbekaubad.
Nüüd kus USA sisetarbimine väheneb, on ekspordil USA majanduskasvu ülalhoidmises järjest suurem roll.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Import kasvas septembris 0,6% 196,6 miljardile dollarile.