• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Rootsis tugevneb vastuseis Saksa-Vene konsortsiumi Nord Streami kavandatavale gaasijuhtmele ning ohus on konsortsiumi plaan ehitada välja Gotlandi saare Slite sadam.
Eelmisel aastal otsustas Gotlandi kohaliku omavalitsuse transpordiküsimuste osakond sõlmida Nord Streamiga leping saare suuruselt teise sadama Slite väljaehitamiseks, vahendas ETV24 "Aktuaalset kaamera".
Sadamat soovib Nord Stream kasutada kahe aasta jooksul kui laoplatsi ja baasi gaasitrassi ehitustöödeks Gotlandist idapool Rootsi majandusstsoonis. Gotlandi läänikohus tühistas eile aga selle otsuse põhjendusega, et transpordiosakond ei olnud piisavalt pädev organ nii tähtsat küsimust otsustama.
Lepingut Nord Streamiga hakkab nüüd arutama kommuuni volikogu, kus valitseb aga gaasitrassi suhtes väga kriitiline suhtumine.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele