• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 351,02
  • DOW 300,33%52 019,18
  • Nasdaq −0,67%25 304,94
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,11
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 351,02
  • DOW 300,33%52 019,18
  • Nasdaq −0,67%25 304,94
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,11
Täna ja homme arutatakse europarlamendis Nord Streami viimist läbi Baltimaade, direktiivi algatajaks oli Poola.
Gazprom plaanib rajada Läänemerre Venemaad ja Saksamaad ühendava gaasitoru Nord Stream, mis võimaldab Venemaal tarnida poole Euroopa tarbitavast gaasikogusest. Sealjuures vahendajariigid Poola ja Baltimaad jäävad transiidijadast välja, kirjutas Biznes Baltija.
Seoses sellega kavatseb europarlament arutada ja ilmselt võtta vastu resolutsiooni gaasitoru rajamiseks maismaale. Direktiivi algatajaks oli Poola, kes vastasel korral võib kaotada miljardeid eurosid. Varssavi nõuab, et gaasitoru rajataks läbi Eesti, Läti, Leedu ja Poola territooriumi.
Lisaks sellele plaanib europarlament arutada gaasiturgu puudutavat eurodirektiivi, mis sätestab gaasikonglomeraatide jaotamist. See tähendaks „sõltumatute võrguoperaatorite” loomist, kelle kasutusse (kuid mitte omandisse) oleksid üle antud gaasitorustikud.Suurimad Euroopa energiakontsernid on direktiivi vastu ning Gazprom toetab neid.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele